Мистецький вернісаж у Яблунові

У Яблунові пройшов другий тур виставки творів народних умільців. У цій виставці взяли участь учні Яблунівської ЗОШ, юнацтво та дорослі. На виставці були представлені роботи 16 майстрів. Наймолодша учасниця, якій лише 6 років, Настя Іваненко здивувала всіх своєю майстерністю ліплення з пластиліну. Вона вправно виліплює мультиплікаційні персонажі.

Вироби з бісеру представила учениця 9 класу місцевої школи Юля Ясінська.

Своїми оригінальними роботами приємно вразив всіх присутніх учень 5 класу Олег Сергевнін, який вишиває картини. Серед своїх робіт Олег має вишитий образ святого Миколая. Він прочитав власний вірш про св. Миколая.

Вправно володіє пензлем учениця 11 класу Марійка Дужук. На виставці були її картини.

Мистецтво голки і нитки представили вишивальниці Анна Заячук, Ганна Васкул, Марія Костюк та Ганна Боднар. Марія Самойлова та Юрій Мосюк зробили презентацію вишитих картин.

Улюбленою справою Уляни Капуляк є писанкарство. її писанки мали змогу побачити присутні.

Зоряна Мельник та Ганна Волошин показали майстер-класи з макіяжу і зачісок.

Картини, написані аквареллю, представила юна художниця Вікторія Іванишин.

Майстрині Ірина Павличко та Галина Царьова продемонстрували свої декоративні прикраси для оселі.

Всім майстрам були вручені подяки і подарунки від підприємства «Левеня» — м’які іграшки, які спонсорував директор підприємства Микола Кушнірчук. Розпочав виставку своїм благословенням отець Дмитро Погорілий. Отцю Дмитру вишивальниця Марія Самойлова вручила образ, який офірувала до храму Співстраждання і Різдва Святої Богородиці.

Із щирими привітаннями й подяками звернулися селищний голова Зіновій Томащук і заслужений учитель України, лауреат районних премій Марійки Підгірянки та Ігоря Пелипейка — Василь Курищук, начальник відділу культури Косівської РДА, заслужений працівник культури України — Дмитро Біланюк.

Директор Косівського районного будинку культури, заслужений працівник культури України, композитор Василь Звіздарик подякував не тільки народним умільцям, але і організаторам й виконав пісню.

До виступаючих долучилися завідувачка методичним центром РБК Лариса Березка, голова первинної організації інвалідів Ольга Сіреджук.

Працівники Яблунівського будинку культури, учасники дитячого ансамблю «Дзвіночок» (кер. Євгенія Ткачук) виступили з концертною програмою. Привітати учасників виставки прийшли і учні Яблунівської спецшколи-інтернату (кер. Наталія Бойчук).

Дуже приємно, що нашу виставку оглянули ще й жителі сіл Лючі, Стопчатова та Уторопів. Учениці 10-го й 8-го класів Уторопської ЗОШ Ілона Захарук та Іванка Данилюк потішили всіх художнім читанням.

У нашому селищі проживають дуже обдаровані люди, тому активісти громадських організацій знову планують організувати виставки народних умільців.

Марія Костюк,
завідувачка бібліотекою селища Яблунова.

«Гуцульський край», №51, 2013 рік