Від дитячих — до хоробрих сердець

Війна… Це страшне слово, що було відоме нам лише з історії чи творів літератури, увірвалося в серця українців і прокотилося сьогоденням. Як прикро, що інколи сумні, навіть трагічні сторінки історії повторюються…

Події останніх місяців довели, що український народ неможливо подолати. Ворог хотів поставити нас на коліна, посіяти в душах сум’яття, а натомість об’єднав нас, розбудив у кожного почуття щирого патріотизму, відчуття причетності до загальнодержавних справ. Кожен українець отримав змогу проявити себе безкорисливим, щирим, готовим на все заради спасіння незалежної України, заради своїх героїв.

Держава переживає скрутні часи. Та ми не маємо права впадати у відчай. Війна на сході зробила людей дружнішими, добрішими. Наша Яблунівська шкільна родина вирішила долучитися до благодійних справ і провела ряд заходів, щоб підтримати воїнів АТО, поранених солдатів і всіх тих, хто потребує допомоги.

Вчителі, батьки і учні школи провели ярмарок-аукціон «Твоєму сину, Україно!». Всі учні взяли у ньому участь і в такий спосіб продемонстрували власну небайдужість до подій в Україні. Кошти на суму 11500 грн., зібрані на ярмарку, були перераховані на лікування та реабілітацію пораненого бійця АТО Сергія Загасайла з Львівщини. Ця акція не залишила байдужим нікого і стала початком низки благодійних справ.

Війна торкнулася кожного: хтось чекає сина, хтось брата, а хтось вболіває за долю товариша, сусіда, однокласника. Щирою і хвилюючою була зустріч з воїнами АТО, нашими земляками, що прибули на ротацію. Серед них були і випускники Яблунівської школи Назарій Клим’юк, Мирослав Сулятицький та священик-волонтер о. Михайло Арсенич. Діти дарували їм синьо-жовті прапори, малюнки, солодощі, листи-обереги. Їхня розповідь-сповідь схвилювала всіх: і дітей, і дорослих. Говорили про війну і смерть, які ходять поруч, несучи смуток та відчай у душі українців. Сльози та зітхання вчувалися в залі, бо кожного боліло серце за невинно убитих героїв Майдану та вояків неоголошеної війни. Не могли учні школи не взяти участь у акції, яка триває в Україні вже кілька місяців: «Напиши листа українському солдату». Писали щиро, від душі, з надією на те, що зворушливі слова, пронизані любов’ю та вдячністю, підтримають воїнів морально. Віримо, що дитячі послання врятують українських хлопців, яким довелося взяти в руки зброю і захищати Україну.

Ось уривок з листа Юлі Ткачук: «… Вірте в перемогу! Повертайтесь живими, вас завжди чекають вдома рідні, друзі, близькі».

У школі також відбувся благодійний концерт Остапа Гавриша під назвою «Червона калино, скинь чорну хустину». Кошти зібрані під час концерту, перераховані на підтримку Збройних сил України.

Із настанням холодів Яблунівська школа організувала акцію «Зігрій солдата» зі збору теплих речей для воїнів та шкільного приладдя — для переселенців в м. Маріуполь. У ході акції були зібрані сухофрукти, сушені гриби та консерви.

З радістю долучилися до доброчинної справи «Яблунівський Миколай — воїнам АТО». Кожен клас приносив подарунки з образками-оберегами: «Повертайтеся живими», «Пам’ятайте: «Надії світлі час несе, бо після зим завжди приходять весни». Ігор Синежук, Олександр Явдошняк, Володимир Бодруг, Олег Підгородецький власноруч виготовили для українських воїнів ІЗ пічок-буржуйок, щоб зігріти бійців взимку.

Доставку речей і продуктів до кінцевого пункту призначення взяли на себе отець Михайло Арсенич, волонтери та священики греко-католицької церкви міста Маріуполь.

Мета таких акції єдина — згуртувати небайдужих, допомогти нужденним, адже благодійність — це стан душі, вона об’єднує людей, споріднює і робить єдиним цілим. «Вода гасить вогонь палаючий, а милосердя гріхам противиться» — стверджував Дух святий устами Господнього Мудреця.

Спостерігаю за промінчиком сонця, що заходить. Він теплий та лагідний. Я знаю, що за заходом має бути схід. А яким він буде, чи теплим і лагідним, чи жорстоким та кривавим, залежить від нас.

…Народжується відчуття: не треба більше війни. Ніколи.

Оксана ЗАЯЧУК,
вчитель Яблунівської ЗОШ