Яблунівські богатирі

Силові види спорту (важка атлетика, пауерліфтинг, гирьовий спорт, армреслінг) завжди приваблювали молодих людей і спонукали до активних занять спортом. Адже одвічне бажання підняти штангу асоціюється з богатирською силою.

Косівщина знає чимало славних спортсменів, які досягли високих результатів на змаганнях всеукраїнського і навіть світового рівнів. Достатньо згадати уродженця Косова, який сьогодні проживає у Москві, Євгена Пеньківського — рекордсмена світу та багаторазового чемпіона СРСР з важкої атлетики; Миколу Рабинюка — чемпіона світу і Європи з гирьового спорту серед ветеранів; Уляну Лютник — майстра спорту міжнародного класу, призера Чемпіонату Європи з пауерліфтингу, багатьох інших. Є й такі, які роблять лише перші кроки у спорті, серед них — учень Яблунівської школи Віктор Фальбійчук. У восьмирічному віці на Чемпіонаті світу Віктор у вправі з жиму штанги лежачи вижав снаряд вагою 44 кг, що є не тільки рекордом України, але й світу.

Сьогодні юний атлет тренується і змагається зі штангою значно більшої ваги, але, як зазначає його батько, «штурмувати» нові рекорди не спішить, адже у молодому віці необхідно насамперед прищепити любов до спорту. Такі досягнення юного богатиря невипадкові, адже його батько (і водночас особистий тренер) — відомий на Косівщині спортсмен-ветеран Ярослав Фальбійчук. Уже в молодому віці він відзначався неймовірною силою: кидав гранату на відстань 70 м, був чемпіоном і призером області зі штовхання ядра і метання списа, багатоборства ГПО. Під час навчання в Гродненському технікумі фізичної культури зумів виконати норматив кандидата в майстри спорту з легкоатлетичного десятиборства.

На деякий час Ярослав залишив спорт, але у тридцятирічному віці знову захопився його атлетичними видами — пауерліфтингом і гирьовим спортом. Сьогодні він є чемпіоном і рекордсменом світу серед ветеранів з пауерліфтингу за різними версіями, чемпіоном і рекордсменом України з багатоповторного жиму, чемпіоном області з легкої атлетики.

Заслуговує уваги й той факт, що він самотужки створив зал атлетичної гімнастики, у якому займається чимало хлопчаків і дорослих. На жаль, в усіх змаганнях, у яких бере участь спортсмен з Яблунова, витрачає свої кошти. Але не шкодує, бо вважає, що спорт вартий цього.

Упродовж двох місяців Ярослав узяв участь у трьох змаганнях всеукраїнського рівня: другому Чемпіонаті України, який відбувся у Вінниці, відкритій Першості Рівненської області (м. Дубно) та Суперкубку України (Вінниця) з багатоповторного жиму. У всіх здобував лише перші місця, причому в деяких — двічі (серед ветеранів та спортсменів без обмеження віку).

У Вінниці, у вазі штанги 55 кг, він продемонстрував ідеальну техніку, виконавши 129 повторень зі штангою та отримавши «золото» чемпіонату, а також встановивши рекорд України серед ветеранів і чоловіків у цій вазі штанги. Він також здобув беззаперечну перемогу в номінації «Краща техніка виконання».

Сьогодні Ярослав Фальбійчук ставить перед собою нові цілі: поліпшити особисті результати в різних вправах з пауерліфтингу, гирьового спорту і легкої атлетики, активно готується до міжнародних змагань з марафону (дистанція — 42 км 195 м), який планує пробігти уже цього року. А його син Віктор хоче здобути перемогу в обласному етапі Всеукраїнського спортивно-масового заходу «Олімпійське лелеченя» і в майбутньому стати найсильнішим в Україні. Можливо, колись ми почуємо його прізвище, адже чимало спортсменів-чемпіонів, олімпійців, які здобували видатні перемоги на світових і європейських змаганнях, народилися і робили свої перші кроки в спорті у невеличких містах і селах України.

Тож побажаємо яблунівським богатирям міцного здоров’я, успіхів в улюбленій справі та нових спортивних звершень і перемог.

Віталій Абрам’юк,
учитель фізичної культури Яблунівської школи.

«Гуцульський край», №18, 30.04.2015 року