Краса врятує світ, а мудрість — націю!

Похмурий березневий день покликав нас до Яблунова, на свято весни, молодості і краси, свято жіночої вроди і мудрості «Чарівна гуцулочка». Воно зібрало дівчат-красунь з мальовничої самобутньої Косівщини. Я хвилювалась також, бо вперше мені довірено бути журналістом, фотографом, представляти депутатську фракцію КУНу. Крокую вулицями Яблунова, не звертаю увагу на холодний дощ, на поганий вранішній настрій, бо поспішаю на зустріч з красою, юністю, щоб поринути у приємні, теплі спогади.

У Будинку культури мене зустрічають красиві, але трішки схвильовані дівчата: Марійка Явдошняк (голова учнівського само-врядування) та Уляна Луканюк (секретар і добрий порадник). Бачу, що дівчата переживають, заспокоюю їх, а вони захоплено розповідають про конкурс. Розумію, що хвилювання доречні, бо школярки взяли на себе відповідальність за організацію і прове-дення конкурсу красунь Косівщини. Вони — молодці, не побоялись труднощів.

А нас чекало свято. Зал вщерть заповнений, всі — в очікуванні дійства. Ось нарешті з’являються вони — красиві, чарівні, впевнені і несміливі, бадьорі і скромні — наші конкурсантки в гуцульських строях. Кожна — у барвах свого села.

У першому конкурсі дівчата захоплено розповідали про себе, родину, ділилися своїми найпотаємнішими мріями і бажаннями. Дай, Боже, щоб здійснились їхні мрії. А хочуть вони так багато — миру, добра, бути почутими, бути потрібними тут, на рідній землі, сіяти, збирати, доглядати і бути вдячними Богу і долі, пишатися, що народилися на Україні.

Поки компетентне журі оцінювало конкурс, дівчата постали перед глядачами чарівними леді, красивими паннами. Другий конкурс став підтвердженням того, що українська жінка, крім вроди, має мудрість, є добрим порадником, вірним товаришем, супутником на ціле життя. Дівчата й тут знаходили відповіді на найпідступніші запитання.

Третє випробування для юних конкурсанток стало вирішальним: відомо, що дівчата — великі поціновувачі моди, косметики, знаменитостей. Тут і знадобилися знання і жіноча інтуїція.

Конкурсна програма добігала до завершення, глядачі вболівали за учасниць, компетентне журі працювало і визначало переможців, дівчата з хвилюванням очікували результату. Нарешті відбулося оголошення підсумків:

«Міс Ніжність» — Ірина Ґреметчук; «Міс Багатогранність» — Надія Захарук; «Міс Чарівність» — Наталя Клевець; «Міс Грація» — Тетяна Ісайчук; «Міс Оригінальність» — Надія Дудчак; «Міс Посмішка» — Вікторія Бойчук; «Міс Талант» — Ольга Мотрук; II віце-міс — Мар’яна Петричук, І віце-міс — Віта Горюк, а чарівною гуцулочкою Косівщини стала Олександра Рябова.

Линули вітання від членів журі, організаторів, гостей свята. Подяка — директорові Яблунівського будинку культури, учнівському самоврядуванню (Марія Явдошняк та Уляна Луканюк), М.Д.Мельничуку (за надані призи), Катерині Луканюк (депутат райради, член КУНу), методисту РМК Надії Ємець, НПП «Гуцульщина» (директор В.В.Пророчук, депутат районної ради — за надані призи), всім учасникам, родині Явдошняків з Яблунова (за приємну гостину і підтримку).

Я радію і горда, що молоде покоління — розумне, мудре, красиве! Буде цвісти Україна, буде розквітати квітами краса жіноча, і буде жити рід український — горда українська нація. Недаремно хтось мудрий сказав: «Краса врятує світ, а мудрість — націю».

Ольга Гарасим’юк,
депутат районної ради, заступник голови фракції КУН.

«Гуцульський край», №12, 1.04.2016 року