Семінар «Психологія недоліків особистісного розвитку учнів»

24.01.2017  року відбувся семінар на тему: «Психологія недоліків особистісного розвитку учнів» на якому розглядалися такі питання:

1. Поняття про особистість та її структуру ( підготувала виступ логопед Гаврилко О.М.)
  2. «Я – концепція у школярів з особливими потребами та причини її  недорозвитку»  ( підготувала доповідь соціальний педагог Дем’янчук М.М.)
  3. Особливості когнітивної складової «Я – концепції» у дітей з особливими потребами (підготувала реферат вчитель Галяк С.В.)
  4. Порушення потягів у підлітковому віці ( підготувала виступ вчитель  Чопик Г.Я.)
  5. Основи побудови гуманних стосунків з учнями. Тест для педагогів «Ви – серед людей»  (підготувала  виступ практичний психолог Сулятицька Т.Г.)

Отже, на відміну від норми, у розвитку самосвідомості дітей з особливими освітніми потребами відсутня спонтанність. Їхнє уявлення про себе як особистість більшою мірою, ніж при нормальному психічному розвитку залежать від соціальних впливів. Без спеціальної корекційно-виховної роботи адекватний, осмислений , послідовний “я-образ” у них не формується.