Василь Чукур — людина, яка своїм талантом і авторитетом збагатила скарбницю української культури

22 березня 2020 року минає 5 років з дня смерті Василя Петровича ЧУКУРА, людини, яка своїм талантом і авторитетом збагатила скарбницю української культури.

Василь Петрович народився в селищі Яблунів 04.11.1949 року. Був третьою дитиною в сім’ї Чукура Петра Михайловича (1902-1965) та Котлярчук Ганни Василівни (1915-1996). Навчався в Яблунівській середній школі (1956-1966 рр.). В 1970 році закінчив Сєвєродонецьке музичне училище.

Працював вчителем музики Яблунівської середньої школи (1970-1973). З 1973 року по 1983 рік викладав теоретичні дисципліни у Яблунівській музичній школі. Створив вокально-інструментальний ансамбль, чоловічий вокальний ансамбль та хор товариста «Просвіта», які здобули звання народних самодіяльних колективів.

Чоловічий вокальний ансамбль був створений в 1978 році з ініціативи В.П.Чукура та М.П.Боднара, директора Будику культури. Колектив дав чимало концертів в Косівському, Верховинському, Коломийському районах, часто брав участь у святкових концертах в районному та обласному центрах. В 1988 році співаки продемонстували свою високу майстерність у творчому звіті колективів художньої самодіяльності Івано-Франківської області у Києві.

Аматорський ансамбль двічі ставав лауреатом республіканського телетурніру «Сонячні кларнети» (1989 і 1990 роки), обласного радіоконкурсу «Душа народу в пісні розквітає» (1989 рік). Ансамбль став переможцем республіканського телеконкурсу «Завжди з піснею», завоював перші місця на обласних конкурсах військово-патріотичної пісні, стрілецької пісні, на фестивалі, присвяченому 175-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка.

Вокальний ансамбль – лауреат II і III всесоюзних фестивалів народної творчості, всесоюзного огляду самодіяльної художньої творчості, присвяченого 40-річчю перемоги у другій світовій війні.

Агрофірма «Гомін Карпат» у 1990 році спонсорувала поїздку ансамблю до Запоріжжя на Всеукраїнський фестиваль народного мистецтва «Хортиця», присвячений 500-річчю запорозького козацтва.

Артисти взяли участь у театралізованій виставі «Запорозька Січ» у Славутиній балці на Хортиці, у святі «Козацьке коло», у тетралізованому видовищі «Тії слави козацької повік не забудем», виступили з окремими концертами на різних майданчиках. Тоді чоловічий ансамбль з Яблунова почула вся Україна.

Незабутніми для артистів були поїздки до Севастополя, де аматори виступали перед моряками Військово-морських сил Збройних сил України.

Учасники колективу працювали самовіддано. Народний самодіяльний чоловічий ансамбль під керівництвом Василя Петровича завжди перебував у центрі національного відродження Косівщини та області.

Особлива заслуга Чукура В.П. у пропагуванні пісенних скарбів українського народу, відродженні історичних, козацьких, стрілецьких, повстанських пісень. Самобутнім, оригінальним звучанням відзначаються пісні, аранжовані Василем Петровичем.

Чукур В.П. впродовж своєї мистецької діяльності створив кілька хорів при будинках культури Яблунова і навколишніх сіл. Та особливе місце в його творчості займає хор яблунівського осередку товариства «Просвіта», який має у своєму репертуарі народні та стрілецькі пісні, пісні сучасних композиторів та хоровий супровід Святої Літургії. Репетиції з вивчення Літургії проходили у 1997-1999 роках.

Починаючи з 2000 р. по 2010 р. хор взяв участь у 69 Богослужіннях в церкві Співстраждання і Різдва Пресвятої Богородиці с.Яблунів, а також сіл Стопчатів, Космач, Нижній Берзів, Текуча, Лючки, Баня-Березів, Микуличин, Тюдів, Зарваниця. Традиційно кожного Різдва колектив вітав яблунівчан чудовими українськими колядками.

Василь Петрович був всесторонньо обдарованою людиною, мав багато культурних та мистецьких зацікавлень. До кола його захоплень входили народна та класична музика, театр, література, рок-музика. Він живо цікавився громадськими справами, освітою, політикою. Був патріотом України, патріотом Яблунова.

Нагороджений багатьма грамотами і дипломами за творчу працю як соліст-вокаліст та керівник художніх колективів.

Святослав Перцович