Виховна година “Світ професій”

Один у другого питає, Нащо нас мати привела? Чи для добра? Чи то для зла? Нащо живем? Чого бажаєм? (Т. Шевченко)

Як допомогти дитині обрати професію, що зробить її щасливою? Як зрозуміти, яка діяльність їй найбільше підходить? Це одне з найважливіших питань для всіх вчителів, що працюють з розумово відсталими дітьми. Саме таку тему “Світ професій” вибрала для проведення виховної години у 9 класі класний керівник Кур’янська Ірина Романівна. Метою було розширити знання учнів про професії, які мають сталий попит на ринку праці; надати допомогу у виборі професії до душі; як уникнути помилок і розчарувань у виборі професії; з’ясувати зміст мотивів вибору професії і сприяти розвитку зосередженості, щоб не розгубитися в різноманітності; виховувати бажання працювати, не лінуватися.

Изображение 002

Необхідно збудити думку дитини до ремесла. Таким чином, у праці зростатиме душа, і людина стане майстром своєї справи. (К. Ушинський)

Одним із впливових завдань виховної години було “Презентація професій”. Спочатку класний керівник Кур’янська І.Р.  розказала про свою професію – вчитель, а потім діти дали коротку інформацію про обрану професію, особливості умов праці. Вибір професії для розумово відсталого учня є надзвичайно важливим і відповідальним завданням допоміжної школи, саме тут на визначальному етапі проводилася велика профорієнтаційна робота. Учні розказуали про вибрані ними професії: М. Атаманюк – чоботар, М. Дроняк – кухар, Ю. Соколюк – будівельник, Г. Білатчук – кравчиня, О. Лесевич – перукар, В. Лесевич – водій, В. Васкул – столяр, Ю. Грибков – пекар, І.  Зитенюк – художник. М. Будзуляк представила на виставку свої роботи “великодні писанки”. Изображение 004 Ефектною була демонстрація відеоролика на мультимедійній дошці про навчання студентів та відпочинок у Професійно-технічному училищі. Запрошений гість, батько Копчука Василя, розповів про свою професію водія автобуса та дав постанови дітям на майбутнє. В кінці учні виконали завдання “Побудуй будинок”, де називали добрі риси людей різних професій. Отже, у підсумку звернулася до дітей класний керівник Кур’янська І.Р. – вибір професії – це справа не одного дня. Сьогодні ми зробили великий внесок, але єдиний вибір залежить від вас. Зважаючи на те, що почули сьогодні, впевнена, що виберете собі професію для душі і не станете блудним сином, бо лише трудом дорослішають душі і лише трудом на світі сущі ми.