Даруймо радість дітям

Якою б доля не була жорстокою, але вона, якщо не дає людині міцного здоров’я, то обдаровує її могутнім животворним духом, вселяє в серце велику силу волі. Одним людям життя рушником стелиться, іншим дарує здоров’я, а декому – біль і страждання.  І ніхто не може пояснити, чому саме так  розпорядилася доля. Хоча навіть діти іноді кидають їй виклик. Бо так хочеться їм  крізь терни до зірок дотягнутися. І хоч би одну власними руками засвітити.
Даруймо радість дітям
Міжнародний день захисту дітей… Вихованці усіх шкіл-інтернатів, товариств дітей-інвалідів, дитячих будинків до цього дня готуються  з особливою ретельністю: щодня у всіх класах  репетиції, діти малюють, співають, танцюють, пишуть вірші. Гості  повинні побачити їх найкращими: талановитими, гарними, веселими, кмітливими. Вони повинні зрозуміти, що ці діти такі ж, як усі.

Цього дня  до Яблунівської спеціальної школи-інтернату завітали працівники  Косівського районного центру зайнятості. Діти вже знали, що вони гратимуть у «Поле чудес». І справді, на них уже чекало яскраве коло. Як на телебаченні.

Гра починається. Запитання — одне цікавіше за друге. Підбирали їх за темою з історії професій.

Грають уже не тільки діти. Сяють очі і в педагогів… Кожен намагається бодай для себе вгадати відповідь. А в перерві між турами гри виступають діти – Павлюк Володимир, юні танцівники. Вони  танцюють, співають, і  як прекрасно! Недарма ж саме танцювальний колектив  цієї школи «Яблуневий цвіт» отримав третю премію ІV Міжнародного  благодійного фестивалю  дитячої творчості «Назустріч мрії».

Взагалі перемог у дітей цієї школи чимало. Навчається тут 130 учнів. І кожна дитина — справжнє відкриття. Та й не може бути інакше. Педагоги вкладають у дитячі душі стільки любові. Недавно  Сніжанка Майко стала лауреатом  премії імені  Анатолія Москаленка за внесок  у розвиток журналістики. Тоді членів журі вразив її твір  «Замість тата у нас Україна». Директор школи  Наталія Юріївна Фіцич про кожну дитину може розповідати годинами.

Усі учасники гри, крім нових знань про професії, отримали дуже гарні  призи. Приватні підприємці Ігор та Марія Кошаки  з міста Косова зробили чудовий подарунок для Христинки Водянчук – новенький мобільний телефон. Працівники центру зайнятості роздали дітям  ласощі. А ще подарували настрій: святковий, сонячний…  І переконали дітей, що радість живе  в кожному з нас. І не треба її шукати за сімома морями. Якщо ви хочете бути щасливими, то незважаючи ні на що, — будете щасливими. Бо скільки на світі прикладів, коли саме діти, від котрих, здавалося б, щастя відвернулося, батьки  покинули,  кидають виклик долі і стають відомими на весь світ. Спортсмени, вчені, науковці… Недарма саме дівчинка цієї школи написала такого теплого і такого щирого вірша: «Малі до щастя  дверці. Захоплення та неба, гармонії у серці – нічого більш не треба…».

Ольга АНТОНЕНКО.

Коментарі закриті.