Міжнародний день рідної мови

Багато країн світу святкує Міжнародний день рідної мови. Саме таке свято пройшло і у стінах нашої школи. В ході свята пройшов конкурс «Мужай, прекрасна наша мово», учні школи декламували вірші про рідну мову. Пригадали українські прислів’я та приказки, відгадували загадки, провели міні-конкурс на кращу, виразнішу вимову скоромовок, ще отримали завдання 2 команди — підібрати синоніми до слів «казати», «глянути».

У підсумку звернулася до дітей словами нашого земляка І.Малковича: «Хай це, можливо, і не найсуттєвіше, але ти, дитино, покликана захищати своїми долоньками крихітну свічечку букви «і», а також, витягнувшись на пальчиках, оберігати місячний серпик букви «є», що зрізаний з неба разом із ниточкою. Бо кажуть, дитино, що мова наша — солов’їна. Правильно кажуть. Але затям собі, що колись можуть настати і такі часи, коли нашої мови не буде пам’ятати навіть найменший соловейко. Тому не можна покладатися тільки на солов’їв, дитино.»

Кращим знавцем рідної мови, за підсумками жюрі, став учень 6-го класу Майко Микола. Всі учасники  були нагороджені солодощами.

Перемогу у конкурсі «Мужай, прекрасна наша мово» виборола учениця 10-го класу Майко Сніжана.

Заступник директора з виховної роботи
І.Р. Кур’янська

Коментарі закриті.