Милосердя і доброта — людства два крила

У Яблунівській спеціальній загальноосвітній школі інтернаті організували ряд заходів до Міжнародного дня інвалідів. Їх провели з метою привернення уваги суспільства до проблем людей з обмеженими можливостями та формування позитивної громадської думки, толерантного ставлення до інвалідів, руйнування психологічних, фізичних, соціальних бар’єрів, які виключають або обмежують їх участь у повноцінній життєтворчій діяльності.

Вихователі 1-10 класів провели години спілкування «Як бути милосердним», класні керівники — уроки милосердя «Поділись теплом душі своєї».

Бібліотекар школи О.Ю.Томин організувала виставку книг «Повір у себе — ти ж бо є людина»,  основу якої склали творчі збірки поетеси Марії Лазарович.

Практичний психолог Т.Г. Сулятицька допомогла учням 9-10 класів краще зрозуміти та засвоїти поняття «щастя» під час проведення тренінгового заняття «Я хочу, я можу, я буду щасливим…».

Рада організації учнівського самоврядування «Яблуневий цвіт» організувала виставку малюнків на тему: «Що таке добро і милосердя». Дитячі роботи випромінювали добро, співчуття до людської біди, бажання зрозуміти та допомогти, особливо привернули увагу малюнки учнів 5 та 9 класів.

Спортивна команда школи, взяла участь у обласній спартакіаді «Повір у себе» і виборола III командне місце у загальному заліку. Грамотами та медалями були нагороджені Євгенія Шайваровська (за І місце з дартсу), Юрій Геник (за І місце з бігу на дистанції 60 м), Михайло Кутащук за зайняте II місце зі стрибків у довжину.

При проведенні цих заходів педагоги школи поставити за мету донести до дітей те, що добро і милосердя є необхідними якостями людини, що людина починається з добра, а добро починається з кожного з нас. Задуматись над тим, що поруч з нами є люди, які з тих чи інших причин мають особливі потреби. Це люди хворі, але водночас, сильні духом.

Незважаючи на проблеми зі здоров’ям багато з них працюють, беруть участь у різноманітних конкурсах, параолімпійських іграх, пишуть вірші, вишивають, малюють, творять дива. Ці люди потребують розуміння, підтримки, допомоги. Заступник директора школи з виховної роботи А.І.Ливдар підбив підсумки цієї роботи на загальношкільній лінійці, відзначив усіх активістів.

Соціальний педагог О.М.Дужук для учнів 7-8 класів провела годину доброти на тему: «Милосердя і доброта — людства два крила». Головна мета її заходу — дати визначення поняттям «Добро», «Милосердя», виховувати ціннісне ставлення до оточуючого світу, до слабших за себе, навчити дітей творити добро, радіти за інших, сприймати чужий біль, як свій. Адже, як каже народна мудрість «Добро все переможе».

О. ДУЖУК,
соціальний педагог Яблунівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату.

Коментарі закриті.