Декадник трудового навчання

Згідно річного плану з 21 жовтня по 1 листопада 2013 року в Яблунвській спеціальній школі-інтернат відбувся декадник трудового навчання. Протягом декадника учні 1-10 класів брали участь в різноманітних заходах. Конкурс на кращу стінгазету, конкурс малюнків, конкурс загадок, ребуси, кросворди, екскурсії, відкриті уроки, позакласні виховні заходи  та виставка практичних робіт учнів насичували декадник науки.
У конкурсі малюнків: «Роботящі руки гори вернуть» взяли участь учні 1 -10 класів, переможцями відзначили учнів 8класу Майка Миколута Сусяка Івана.

Активними в оформленні виставки творчих учнівських робіт під девізом: „Шкільні таланти” були учні 6кл,7кл.,8кл.,9кл.,10кл,( вч. Мельник М.Д., Томащук І. Д., Томин М.М., Галяк С.В.).

У конкурсі кросвордів та загадок з предмета на різні теми  під девізом : «Грамоти вчиться — завжди пригодиться» , були активними Радул Вікторія 5кл. та Стрілецький Любомир 10-А клас.  Оригінальністю стінгазет під гаслом: «Професія  про яку я мрію» відзначили учнів 5-го, 7-го та 8кл.

Вчитель столярної справи Михайло Дмитрович Мельник провів хлопці 7-10 класів на екскурсію до майстра декоративної обробки дерева Ярослава Дмитровича Лубіва.

Учні уважно слухали  психолого-ліричну казку про карпатського ведмедя, якому стало нецікаво та нудно в лісі , і він прийшов у гості до майстра-різьбяра позувати  для дерев’яної скульптури. Ярослав Дмитрович, власне, і виконував скульптуру ведмедя для нового ресторану.

Майстер провів інструктаж техніки безпеки під час декоративної обробки дерева, ознайомив із процесами та послідовністю роботи над об’ємною різьбою, розказав про інструменти та обладнання , якими користується, поділився професійними секретами.

Учні багато корисного взяли для себе, розширили свої знання та практичні навички по обробці дерева, із задоволенням виконували прості операції об’ємної різьби.

Томащук Іванна Дмитрівна, вчитель сільськогосподарської справи та квітникарства, провела позакласний тематичний конкурс між хлопцями 5-х 6-х класів «Моя професія» .

Зробити правильний вибір в житті – значить знати своє місце в житті. Метою конкурсу було розвивати в учнів творчі здібності, готовність до свідомого вибору професії, виховувати ціннісне ставлення до праці та різних видів роботи.

Конкурс полягав у презентації професій квітникаря і овочівника. У ході заходу учні показали добрі знання з історії походження професій, їхню суть та значущість, володіння теоретичним матеріалом, презентували тематичні стінгазети, відгадували загадки та складали прислів’я про працю. За активність, уважність та смикалку, учасники конкурсу були нагороджені призами.

Ознайомлюючись з професіями швейного виробництва дівчата 5,6,7,8, 10 класів  під керівництвом вчителів швейної справи С.В. Галяк, М.М.Томин, О.М.Фіцич, побували на екскурсії у швейній майстерні с.м.т.Яблунів, та на  Яблунівській швейній фабриці м’якої іграшки «Левеня». Мета екскурсії ознайомлення з професіями дизайнера, кравця,  швеї, розкрійника, лекаліста, набивальника іграшки.

Майстрова Галина провела дітей по цехах та продемонструвала виробничий технологічний процес виготовлення м’якої іграшки.  Підприємство оснащене швидкохідними швейними машинами, механізацією процесу розкроювання та набивки іграшки.

Експериментальний цех вразив дівчат асортиментом тканин та різноманітністю модалей-аналогів.  Та найбільше учням сподобався набивний цех та цех остаточної обробки, де іграшка  неначе оживає та набуває готового вигляду.

20 жовтня вчитель швейної справи Світлана Володимирівна Галяк провела  відкритий урок у 5 класі на тему: «Обробка поперечного зрізу наволочки швом упідгин з закритим зрізом».

Метою уроку було формувати знання про наволочки; розширити знання учнів про застосування шва упідгин із закритим зрізом, навчити виконувати шов упідгин з закритим зрізом під ґудзики на наволочці, формувати професійну спрямованість виховати стійке позитивне ставлення про працю.  Діти продемонстрували добрі знання з трудового навчання, обізнаність в застосування машинних швів, показали вміння працювати в команді, проявили високий професійний інтерес до праці, працелюбність, організованість, старанність.

Разом з вчителем сільськогосподарської праці Оксаною Петрівною Боєчко, учні 10-б класу відвідали конеферму ПП Явсон в с.Стопчатів, мета якої знайомство з професією конюха, та проведення сеансу іпотерапії.

В ході екскурсії відвідали комплекс будівель, в яких утримують коней. Під наглядом вчителя та конюха Паранюка Юрія, діти доглядали за тваринами (чистили, замітали проходи), годували смаколиками з рук.

Навкруги панувала особлива атмосфера. Діти, наче, потрапили в інший світ: тут не можна бути злим, чи задумувати щось погане, тут потрібно просто відчувати душу і сутність коня. У дітей загораються очі. Їм цікаво як це – бути вершником, бути вищим за всіх.

По закінченні екскурсії діти записали свої відгуки і один з них був «Хто хоч раз в житті доторкнувся до згустку енергії по імені Кінь, вже ніколи не мислить життя без нього».

У майстерні по ремонту взуття с.м.т.Яблунів побували хлопці 10-х класів під керівництвом вчителя шевської справи Юрія Петровича Грекула. Дружня розмова під час екскурсії зав’язалась з майстром по ремонту взуття…

Він показав учням основні прийоми ремонту взуття пришивним та клейовим методом кріплення, прийоми зачистки та прикріплення набійки, прийоми роботи на професійному шліфувальному станку, прийомами пришивання замків на швейній машині.

Хлопці зацікавлено слухали майстра, задавали запитання, обговорювали можливості заробітку, витрати на інструменти та матеріали, використання часу.

Ця маленька пригода дала можливість старшокласникам задуматись про вибір майбутньої професії.

Ольга Михайлівна Фіцич провела позакласний захід «Панна школи», метою якого були сприяти професійному самовизначенню десятикласників.

У конкурсах брали участь дівчата 10-А, 10-Б класів. Всі учасниці були активними, кожна з них проявила знання, вміння і фантазію.
Паузи між конкурсами заходу заповнювали музичні номери під керівництвом Наталії Дмитрійни Бойчук.

В номінації «Панна школи 2013» –  була нагороджена учениця 10-Б класу Лесюк Уляна, «Господарочка шкли 2013» – учениця 10-А класу Андрецуляк Параска, «Міс елегантність» – учениця 10-А класу Павлюк Оксана.

Підготувала вчитель трудового навчання С.Галяк.

Коментарі закриті.