І знову тішать око майстри Яблунова

Писанки, великодні випічка, кошики, вишивки… Всі роботи майстерно зроблені, оформлені та представлені на виставці «Великодній передзвін», яка проходила у Яблунівському будинку культури.

До речі, у Яблунові вже пройшов III тур виставки народних майстрів. Дуже приємно, що здібності наших умільців передаються з покоління в покоління. У III турі виставки представили свої роботи діти і внуки майстрів, роботи яких демонстрували на попередніх виставках. Так, у І турі виставки народних умільців вишиті свої і мамині роботи представляла Г.І.Галатинюк. А цього разу вона представила роботи свого чоловіка Романа та дочки Катерини. У II турі виставки свою майстерність показувала Г.В.Волошинюк, а тепер — її син Іван та дочка Настя. Також у цьому ж турі ми бачили роботи З.П.Мельник, а у III — роботи її сина Максима.

Відвідувачі виставки мали можливість бачити роботи Яблунівського художника Миколи Яцківа, який представив мистецтво іконопису.

Є.М.Боячук та її син Роман демонстрували свої в’язані та вишиті роботи.

Милували око відвідувачів вишиті різними стилями роботи О.Д.Стенчук та ЛД.Петрук. Свої нові витвори представив учень 5 класу Яблунівської ЗОШ Олег Сергевнін.

У минулому турі виставки свої роботи представляла Г.П.Царьова, а у цьому турі естафету від матері перейняла її дочка Таня.

З особливою цікавістю розглядали роботи, виконані вихованцями Яблунівського центру дитячої творчості. Також цікавими були роботи членів гуртків «Виготовлення сувенірів» та «Кулінарія» (керівник І.Г.Гургулович), «Образотворче мистецтво» (керівник І.В.Дунич).

Різні типи роботи з пензлем показав у своїх картинах учень 10 класу Яблунівської спецшколи-інтернату Петро Голубовський. Мистецтвом танцю і співу під керівництвом Н.Д.Бойчук приємно вразили всіх присутніх учні вищезгаданої школи.

Всі ми знаємо, що 2014 — це Рік Тараса Шевченка. І тому великодньо-шевченківську тематику у своїх експозиціях об’єднали Н.В.Струк та Г.М.Кармазіна. Галина Мирославівна, окрім своїх робіт, представила ще й унікальні роботи знаної косівської ткалі Ольги Горбової, яка ткала декоративну тканину для пошиття жіночих суконь на ручному верстаті. А також продемонструвала роботи ткалі з Шешорів — лауреата Шевченківської премії Ганни Василащук, яка займалася декоративним ткацтвом. Багато її робіт присвячено поезії Шевченка. В кольорах і візерунках вона відтворювала зміст творів великого Кобзаря. На виставці Галина Мирославівна представила рушник Ганни Василащук під назвою «Зоре моя вечірняя» та верету, присвячену поемі Т.Г.Шевченка «Марія». Працівники Яблунівської  бібліотеки М. М. Костюк та Г. В. Васкул організували книжкову виставку, присвячену генію української літератури, символу української нації Т.Г.Шевченку. Активні читачі бібліотеки Ірина Якуб’як та Марійка Бодруг декламували вірші Шевченка. А фольклорний ансамбль «Яблунівські візерунки», дитячі ансамблі «Дзвіночок» та «Зернятко» Яблунівського будинку культури під керівництвом Євгенії Ткачук виконали пісні на шевченківську тематику.

Привітали учасників виставки та вручили їм грамоти за особистий внесок у розвиток мистецтва селища Яблунова священик церкви Співстраждання та Різдва Пресвятої Богородиці о. Дмитро Погорілий, селищний голова З.Ю.Томащук, депутат обласної ради Ю. Ю. Фальбійчук, депутати районної ради В.Д.Цимбалюк, О.В.Явдошняк і член Національної спілки краєзнавців України В.Ю.Курищук.

Варто зазначити, що у підготовці та проведенні виставки народних умільців Яблунова брали активну участь члени первинної організації інвалідів (голова О.Д. Сіреджук), первинної організації ветеранів праці (голова І.В.Граб’юк) та організації Союзу українок (голова Яблунівської міської управи М.М.Костюк).

Марія Костюк, завідуюча бібліотекою селища Яблунова.

«Гуцульський край», №20, 16.05.2014 року

Коментарі закриті.