Олімпійське свято у Яблунові

З нагоди Дня селища та в рамках заходів, присвячених Олімпійському тижню, у Яблунові відбулося свято олімпійського спорту. Захід проходив під гаслом «О спорт, ти — мир!». Ці слова належать відомому французькому діячеві, засновнику олімпійського руху П’єру де Кубертену, які він озвучив у «Оді спорту». Хоча їм більше ста років, вони й досі залишаються актуальними, особливо для нашої країни, коли тривають бойові дії на сході держави.

Слід відзначити, що перед проведенням спортивного свята учні Яблунівської ЗОШ І-ІІІ ст. разом із дирекцією та педагогами школи розгорнули прекрасний ярмарок солодких «делікатесів», виставку квітів, композицій. Виручені кошти, а це було 11 тисяч 557 гривень, вони передали важкопораненому бійцю зі Львова Сергію Загасайлу.

Олімпійське свято розпочали з відкриття кабінету олімпійської освіти. Це перший спортивний кабінет на Косівщині. Його створено з метою виховання учнівської молоді на засадах олімпійського руху. На свято завітали керівники відділення Національного олімпійського комітету України в Івано-Франківській області: М.Є.Карабін (голова відділення), І.Д.Шкоропаняк (виконавчий директор відділення та директор школи вищої спортивної майстерності), завідувач сектору у справах сім’ї, молоді та спорту Косівської РДА М.Д.Мельничук. Не забули й про уславлених спортсменів — олімпійців Прикарпаття.

Серед присутніх були Надія Діденко — учасниця трьох зимових Олімпійських ігор в Туріні (2006 рік), Ванкувері (2010-й) та Сочі (2014-й) з фрістайлу, Неля Непорадна — учасниця літніх Олімпійських ігор 2004 року з легкої атлетики, Уляна Лютник (на фото вгорі) — майстер спорту міжнародного класу, призер чемпіонату Європи з пауерліфтингу — Микола Онуфрійович Рабинюк — вчитель Косівської школи №1, чемпіон світу і Європи з гирьового спорту серед ветеранів. Від НОК України та Сергія Бубки (Президента НОК України) Мирослав Карабін передав вітання та подарував кабінету книги з олімпійської тематики, а Надія Діденко — прикарпатська олімпійка — залишила нз футболці свій автограф і побажання для всього колективу Яблунівської школи.

Після урочистого відкриття кабінету юні спортсмени взяли участь у спортивних змаганнях. Відрадно, що у порівнянні з минулим роком географія учасників значно розширилась. У змаганнях взяли участь учні Верхньо-Ясенівської школи Верховинського району, Косівської школи №1, Стопчатівської, Микитинецької, Нижньо-березівської та Яблунівської шкіл Косівського району.

Першими у боротьбу вступили учні 5-6 класів, які змагалися за перемогу в грі «Увага, свисток!». Ці змагання організував у 70-х роках минулого століття Василь Федорович Абрам’юк, пам’ять якого вшанували на святі. Один із перших майстрів спорту на Косівщині, відмінник освіти, прекрасний вчитель, досвідчений наставник, мужній і заслужений спортсмен, щира товариська людина — таким він запам’ятався багатьом випускникам Яблунівської школи.

Паралельно на футбольному полі відбувся турнір серед учнів 7-9 класів. На жаль, через рясний дощ, що почався у ході спортивних баталій, змагання з футболу не вдалося провести у повній мірі, а визначення переможця у грі «Увага, свисток!» перенесли до спортивного залу. Тут школярі продовжили змагатися у різноманітних естафетах, веселих і цікавих іграх, демонструючи свої вміння і навички, здобуті на уроках фізичної культури. Перемогу святкували господарі змагань — учні Яблунівської школи. Друге і третє місця — відповідно у школярів Микитинецької та Косівської шкіл.

Загалом у спортивному заході взяли участь понад 90 учнів. Хочеться відзначити добру організацію та підготовку учасників до змагань. Усі команди мали спортивну форму, змістовні плакати, вимпели, оригінальні привітання. Так і хочеться після таких змагань «закинути» деяким скептикам, від яких можна почути: «Сьогоднішні діти нічого не хочуть!», — що це аж ніяк не стосується наших юних спортсменів, наших дітей! Окремі слова вдячності слід висловити вчителям фізичної культури, які підготували учнів до змагань та допомогли у організації проведення цього заходу: Е.М.Одайник, Ю . М . Атаманюку, М.О.Рабинюку, ІДКрицкалюку, І.Д.Рижуку, директору Яблунівської ДЮСШ «Соколята» І.Р.Белею та тренерському колективу спортивної школи. Також було відзначено вчителів фізичної культури Яблунівської школи М.І.Гойло та В.В.Абрам’юка, які доклали найбільше зусиль до проведення Олімпійського свята.

Після закінчення змагань організатори дякували за чудове дійство, яке учасники створили для всіх присутніх, а гості з Івано-Франківська нагородили переможців грамотами та призами — кубком, м’ячами, щоденниками «Стань в ряди олімпійців» та іншою спортивною атрибутикою. Переможці раділи здобутим трофеям, а всі інші учасники спортивного свята зрозуміли, що спорт — це здоров’я, успіх, повноцінне життя. І добре, щоб для кожного девізом життя стали такі слова:

Найбільше багатство — здоров’я людини!
А люди здорові — багатство країни!
А будуть здоровими діти рости —
То буде країна багатством цвісти.

Віталій Абрам’юк,
вчитель-методист фізичної культури Яблунівської школи.

«Гуцульський край», №40, 3.10.2014 року