Учнівські ініціативи

Лист-звернення

Учні Яблунівської ЗОШ І -ІІІ ст. працюють над проектом «Екомеблі» за підтримки неформальної організації «Майстерня сільських ініціатив». Автором ідеї і керівником проекту є Денис Боєчко, а науковим консультантом — Святослав Сулятицький. Учасники проекту поставили перед собою завдання повторно використати пінопласт, який у природі не перегниває, а при горінні виділяє дуже отруйні для людини і для природи гази. Всім відомо, що пінопласт у побуті повторно не використовують, його викидають у смітник, що збільшує обсяги сміттєзвалищ, або спалюють. Стирол, який виділяється при спалюванні, надзвичайно отруйний.

Тому ми, організатори проекту, звертаємося до свідомих громадян Косівщини з проханням підтримати нашу акцію зі збирання пінопласту, який буде використаний для виготовлення м’яких безкаркасних меблів.

Пам’ятайте! Стан навколишнього середовища залежить від нас з вами. Дбаймо про чистоту довкілля разом!

Денис Боєчко. Святослав Сулятицький.

«Ключ до милосердя»

За підтримки «Майстерні сільських ініціатив» на території нашого селища реалізовують волонтерський проект. Автор ідеї — учениця Яблунівської ЗОШ Христина Філійович. Разом з учасниками проекту Богданою Білавич і Софією Чернявською допомагаємо людям з особливими потребами. Волонтерської допомоги потребує дитина, хвора на ДЦП, і двоє дорослих. Ми приносимо їм необхідні речі, допомагаємо по господарству. Ці люди не мають змоги купувати собі продукти особисто, бо фізично обмежені у пересуванні. Для них наша підтримка і співчуття дуже важливі, допомагають не почуватися самотніми.

Христина Філійович.

Бережи природу!

Учні Яблунівської ЗОШ І—III ступенів реалізовують проект «Збережи природу для нащадків». Його керівниками є Володимир Бодруг і Марія Бодруг. У рамках проекту проводять різноманітні толоки, організовують екологічні всеобучі, закликають місцеве населення налагодити роздільний збір сміття. У наш час більшість людей викидає сміття і навіть не задумується, що буде далі. Велика кількість наших побутових відходів не перегниває сотні років. Саме тому ми повинні розділяти сміття: окремо — папір, пластик і батарейки. Вже розділене сміття можна принести на територію Яблунівської ЗОШ, звідки його відвезуть на переробку.

Марія Бодруг. Володимир Бодруг.

«Гуцульський край», №19, 8.05.2015 року

Коментарі закриті.