Спортивні змагання «Мама, тато, я — спортивна сім’я».

У рамках 1-го етапу районної Спартакіади серед збірних команд сіл, селищ та м. Косова, який проходив 10 травня у с-щі Яблунові, відбулися спортивні змагання «Мама, тато, я — спортивна сім’я».

Захід присвятили Міжнародному дню сім’ї і проводили в рамках Всеукраїнської інформаційно-профілактичної акції «Відповідальність починається з мене».

Вперше такі змагання стартували ще у 1979 році. Тоді у їхню програму входили такі спортивні дисципліни як біг на короткій дистанції, крос, метання м’яча, стрільба з пневматичної гвинтівки та плавання. У незалежній Україні традицію проведення фестивалів серед спортивних сімей відродили у 2004 році. Організував змагання Всеукраїнський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». Нинішні змагання, до програми яких входять нескладні естафети, конкурси, ігри, – це, здебільшого, шоу. Але й вони приносять користь, бо прагнуть утверджувати здоровий спосіб життя серед широких верств населення.
У цьогорічному спортивному заході згодилися взяли участь вісім сімей. Серед учасників змагань були батьки різних професій – педагоги, лікарі, пожежники, столярі, а також депутати місцевих рад. Разом зі своїми дітьми, а це учні 5-6 класів, вони змагалися у швидкості, спритності, витривалості та силі в дев’яти видах програми – естафетах та іграх. Було багато цікавих конкурсів: учасники стрибали в мішках, бігали «по купинах», закидали м’яч у корзину, їздили на скейтборді, «ловили рибу» тощо.

За результатами змагань перемогу святкували одразу дві команди – сім’ї Абрам’юків та Унгурянів. Друге і третє місця здобули сім’ї Ковальчуків і Мельників відповідно. Варто згадати й ті сім’ї, які склали гідну конкуренцію призерам змагань, адже боротьба упродовж усіх змагань була напруженою і впертою. Це сім’ї Кошкіних, Цимбалюків, Явдошняків та Стефанків.
Усіх учасників нагородили грамотами, пам’ятними медалями та коштовними подарунками (книги «Ілюстрована енциклопедія «Олімпійські ігри»). Спонсором спортивного сімейного свята виступив депутат районної ради,учасник змагань Василь Дмитрович Цимбалюк.

Голова районної організації ВФСТ «Колос», почесний працівник фізичної культури і спорту України Василь Якимишин зазначив, що змагання «Мама, тато, я – спортивна сім’я» були одними з найцікавіших під час проведення сільських спортивних ігор і зібрали найбільшу аудиторію уболівальників. Він запропонував зробити їх традиційними та включити до програми фінальних ігор районної Спартакіади серед збірних команд сіл, селищ та м. Косова, що відбудеться у серпні цього року.

Хотілося б подякувати всім учасникам, особливо батькам, які взяли участь у спортивному фестивалі. Окремі слова вдячності слід адресувати організаторам свята вчителям фізичної культури М.І.Гойло, В.В.Абрам’юку, І.Д.Рибаку, ведучим та суддям.

Без сумніву, свято спорту вдалося на славу. Чудове спортивне дійство «Мама, тато, я — спортивна сім’я» надовго запам’ятається учасникам, вболівальникам і спортивній громаді селища Яблунова.

Олександра Шиндро,
головний спеціаліст сектору у справах молоді та спорту РДА.