Свято сільського спорту

На стадіоні селища Яблунова відбулися сільські спортивні ігри, присвячені 65-й річниці створення Всеукраїнського добровільного спортивного товариства «Колос».

Нагадаю, що історичною датою для всього сільського спорту України стало 19 серпня 1950 року, коли було створено ДСТ «Колгоспник». У 1968 року Укрпрофрада та Спорт-комітет України прийняли рішення реорганізувати товариство «Колгоспник» у добровільне профспілково-кооперативне товариство «Колос». З 1992 року почали проводити Всеукраїнські сільські спортивні ігри серед дорослих спортсменів, а з 1997 року — Всеукраїнські дитячо-юнацькі сільські спортивні ігри. їхня мета — масове залучення сільської молоді, депутатського корпусу місцевих рад до занять спортом, популяризація фізичної культури і спорту серед сільського населення. Організацію цих заходів здійснює сектор у справах молоді і спорту РДА спільно із районною організацією ФСТ «Колос».

Свято розпочали з урочистого відкриття. На нього завітали голова РДА З.Ю.Томащук, голова райради ФСТ «Колос», почесний працівник фізичної культури і спорту В.М.Якимишин, в.о. селищного голови Ю.В.Марчук. Присутні оплесками вітали яблунівських чемпіонів — призера чемпіонату Європи, майстра спорту міжнародного класу з пауерліфтингу Уляну Лютник, чемпіона і рекордсмена України з багатоповторного жиму Ярослава Фальбійчука. За активну участь та особисте сприяння у розвитку фізичної культури і спорту на селі їх нагородили подяками РДА та районної ради.

Цьогоріч понад 150 учасників змагалися у дев’яти видах спорту: з міні-футболу, волейболу, настільного тенісу, перетягування каната, армреслінгу, гирьового спорту, шахів, шашок. Окрасою спортивного дійства стали змагання «Мама, тато, я — спортивна сім’я», які вже встигли стати популярними.

Майже шість годин вирували пристрасті спортивних баталій. У деяких видах програми учасники продемонстрували хороші результати, зокрема, у змаганнях з гирьового спорту. Завершилися сільські ігри змаганнями з перетягування каната.

Найбільш непоступливими, завзятими до перемоги і найсильнішими стали богатирі зі Стопчатова. Варто зауважити, що серед учасників були як юні спортсмени, так і ветерани спорту. Наймолодшим призером ігор став дванадцятирічний Віктор Фальбійчук (учень 6-Б класу), який серед 15 учасників здобув третє місце в змаганнях з настільного тенісу, а найстаршому призерові змагань Миколі Дутчаку з Яблунова (шахи) цього року виповнилося — 82!!!

Після завершення змагань усіх призерів було нагороджено грамотами і медалями. Кошти на їх придбання виділив сектор у справах молоді і спорту РДА (завідувач М.Д.Мельничук).

Окремо хочу згадати тих людей, які доклали найбільше зусиль до проведення цього заходу. Серед них — Юрій Фіцич, інструктор зі спорту. Завдяки його організації та ініціативі було скошено траву на футбольному полі, пофарбовано ворота, підготовлено майданчики, організовано суддівство змагань. На превеликий жаль, Юрій не зміг взяти участь в безпосередній організації змагань, бо напередодні спортивного свята помер його батько. Тому спортивна громадськість селища висловлює щирі співчуття Юрію і його родині з приводу смерті батька — людини, яка дуже любила спорт і щиро вболівала за яблунівський футбол.

Хотілося б також подякувати голові районної ради ВДСТ «Колос» В.М.Якимишину, головному спеціалістові сектору у справах молоді і спорту РДА Олександрі Шиндро, директору Яблунівського народного дому Є.С.Ткачук, колективу Яблунівської ДЮСШ «Соколята» (директору І.РБелею, тренерам У.М.Лютник, А.П.Кашевку, П.М.Мельничуку, І.Д.Рижуку, І.В.Урбановичу, М.М.Скригунцю, М.Д.Васкулу), керівникові гуртка ЦДТ В.І.Хлопкову, вчителям фізичної культури Яблунівської школи, спортсмену-ветерану Ярославові Фальбійчуку, усім хто, долучився до суддівства та організації змагань.

Окреме щире спасибі усім, хто своєю участю у змаганнях прикрасили спортивне дійство. Тут доречно підсумувати сказане словами одного із учасників ігор: «Це було справжнє свято сільського спорту. Думаю, такий захід слід проводити щорічно».

Віталій АБРАМ’ЮК,
учитель фізичної культури, учасник змагань.

«Гуцульський край», №22, 29.05.2015 року