Спорідненість душ

Неординарна подія відбулася нещодавно у нашому районі.

Першопричиною цієї події був візит Яблунівського осередку Союзу Українок та народного аматорського жіночого вокального ансамблю «Чарівниця» (кер. С.Вінтонюк)Яблунівського будинку культури на Волинь за запрошенням місцевих посестер.

В минулі вихідні відбувся візит ввічливості, вже на запрошення союзянок Яблунівського осередку. Союз українок Волині представляли: Віра Чайковська — голова СУ Володимир-Волинського, орденоносець орденів Юрія Побідоносця та Великомучениці Варвари; голова СУ м. Устилуг — Ніна Гук, кавалер ордена Св. Миколая та медалі «За жертовність та любов до України»; голова СУ м.Ковеля — Олена Місюра, волонтер і меценат. Приїзд волинян був приурочений до Гуцульського фестивалю в Надвірній, а тому, зрозуміло, програма у наших гостей була вкрай насиченою, адже за півтора дня хотілося охопити якнайбільше. І все це завдяки умілій організації керівника Яблунівського осередку Союзу Українок, досвідченого організатора різноманітних масових заходів, волонтера волонтерської групи «Свій за свого — Яблунів», місцевого бібліотекаря Марії Костюк.

Встигли виконати практично все заплановане. В тому рахунку й відвідини Музею писанки в м. Коломия, де членкиня Волинського Союзу Українок, писанкарка, солістка архієрейського церковного хору, орденоносець ордена Княгині Ольги, педагог Тетяна Пасієвич передала в активи Музею колекцію власноруч розроблених та розписаних писанок; і відвідини фестивалю в Надвірній. Грандіозні позитивні незабутні враження у наших яблунівчан залишили волиняни-союзянки своїм концертом. Розпочала концерт директор Яблунівського будинку культури Є.Ткачук, яка привітала наших гостей та всіх присутніх теплими словами. З сердечними вітаннями та подарунками до присутніх звернувся член Національної спілки краєзнавців України В.Ю.Курищук.

Волинським гостям він подарував збірки творів наших письменників-земляків М.Матіїва-Мельника та В.Атаманюка, упорядником яких є сам В.Ю.Курищук. Союзянську спільноту Волині привітали голова Косівської районної організації  Союзу  українок  Анна Богдан , ветеран союзянського руху Анна Боднар та письменниця Марія Влад. Золотий голос Волині Тетяни Пасієвич було далеко чути поза стінами Яблунівського будинку культури і без мікрофону, а бардовий спів Оксани Мулярчук з Ковеля вражав своєю самобутністю та глибиною текстів. Своїми подарунками, привезеними з Волині, союзянки поповнили фонд Яблунівської бібліотеки матеріалами про життя та творчість Лесі Українки.

Закінчували візит невеличкою екскурсією в садибі святого Миколая та відвіданими найстарішої церкви в регіоні в с.Пістинь. Дорога вже кликала наших гостей додому. Не можемо не відзначити самовіддану допомогу у підготовці та проведенню заходу сімей Анни та Миколи Васкулів і Анни та Олександра Явдошняків, які своєю самовідданою працею сприяли підготовці та проведенню заходу. Прикро, що заходи такого рівня залишились поза увагою нашої влади та, як завжди, лягли на плечі ентузіастів та активістів осередку Союзу Українок.

І.Синежук, голова ГО «ЕКО-ПРЕС».
«Гуцульський край», №38, 18.09.2015 року

Коментарі закриті.