Турбота про літніх людей — справа всього суспільства

В Україні відзначили День людей похилого віку та День ветерана, що засвідчує глибоку повагу і цивілізоване ставлення суспільства до найстарших представників громади, які закладали матеріальну базу незалежної держави.

Свято завітало і до підопічних Яблунівського стаціонарного відділення для постійного або тимчасового проживання. їх прийшли привітати вихованці Яблунівської спеціальної школи-інтернату та співочий колектив «Чарівниця» Яблунівського будинку культури. Хворі були розчулені концертною програмою, турботою і добрим ставленням до них, висловлювали слова вдячності зі сльозами на очах.

Турбота про людей похилого віку — справа всього суспільства, адже тепло людських сердець, моральна і матеріальна підтримка особливо відчуваються у поважному віці. Старші люди пронесли крізь своє життя нетлінні та невмирущі людські цінності, вірність рідній землі, зберегли для нащадків найкращі національні традиції, навчили нас долати труднощі та бути достойними своєї держави.

Людина, яка дожила до похилого віку, гідна поваги вже тільки тому, що їй це з милості Божої вдалося. Далеко не всім дано такий величезний подарунок і благовоління відчути мудрість своїх років. Скидати з рахунку людину, яка досягла солідного віку, — не-людяно. Літній вік людини зовсім не означає, що вона вже на багато що не здатна. Якраз навпаки, — те що може літня людина, рідко здатний зробити більш молодий. І мова зовсім не про сили та енергію, а про досвід і терпіння, наполегливість і здатність досягати поставлених завдань, ментальної, гнучкості і толерантності, яка присутня в достатку у більшості літніх людей.

Шановні ветерани! Прийміть слова глибокої вдячності за все, що зроблено вами заради нашого майбутнього. Ваша праця, подвиг, ставлення до людей — це приклад для наслідування. Нехай осіння пора, в яку ви вступили, буде світлою і ласкавою, сповненою душевним теплом, увагою і турботою близьких!

Користуючись нагодою, хочу привітати з Днем працівника соціальної сфери, який відзначали нещодавно, працівників Яблунівсько-го стаціонарного відділення для постійного або тимчасового проживання, Косівського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), людей, які обрали для себе справою життя нелегку і гуманістичну місію — постійну, багатогранну і всебічну підтримку та захист всіх, хто найбільше цього потребує в нашому суспільстві. На плечі соціального працівника покладене одне з найважливіших і найвідповідальніших завдань — державна підтримка і соціальний захист громадян, заснований на принципах індивідуального підходу до кожної людини. Виконання цієї місії неможливе без доброти, такту, а часом і самозречення.

Я переконана, що лише люди з великим серцем і щирою душею ті, хто завжди готовий прийти на допомогу, обирають таку нелегку, але надзвичайно потрібну і важливу професію.: Нехай добро, зроблене вами; повертається до вас сторицею і найвищою нагородою для вас будуть завжди людська шана і подяка. Низький вам уклін за відданість обраній справі, чуйність і любов до людей.

М. Грималюк,
завідувач Яблунівського стаціонарного відділення.

«Гуцульський край», №46, 13.11.2015 року