Спортивні ігри в Яблунові

«О, спорт! Ти — сила, грація, краса!». Саме такими величними словами директор Яблунівського будинку культури Євгенія Ткачук розпочала урочистості з нагоди проведення у селищі І етапу районної спартакіади серед збірних команд сіл, селищ і м.Косова. Його організаторами виступили Яблунівська ДЮСШ «Соколята», селищна рада за сприяння сектору у справах молоді та спорту райдержадміністрації.

Під звуки Державного гімну високо здійнявся синьо-жовтий стяг. Право його підняти надали багаторазовому чемпіону України та Європи, майстрові спорту міжнародного класу, жителю селища Ярославу Фальбійчуку.

Любителів спорту привітала Яблунівський селищний голова Лідія Безпалова. Благословив спортсменів на добрі старти настоятель церкви Співстраждання і Різдва Пресвятої Богородиці отець Дмитро. Музичним вітанням стала пісня у виконанні Роксолани Янків (керівник — заслужений працівник культури України Євгенія Ткачук).

Сільські спортивні ігри проводять у Яблунові вже два роки поспіль. На місцевому стадіоні збирається чимало охочих продемонструвати свою спортивну підготовку, витривалість, спритність, вміння логічно мислити і долати труднощі.

В останню неділю липня до Яблунова на спартакіаду прибули не лише місцеві спортсмени, але й команди із сіл Середнього Березова, Лючі, Стопчатова, Нижнього Березова і Шешорів.

Спартакіаду проводили з восьми видів спорту: міні-футболу, волейболу, шахів, настільного тенісу, армреслінгу, багатоповторного жиму лежачи, гирьового спорту і перетягування каната. У кожному виді визначились переможці та призери.

Кращими футболістами стали гравці ФК с. Середнього Березова–І. Футбольні клуби селища Яблунова–І та «Стирі» (с. Середній Березів) розділили між собою друге і третє місця відповідно.

Кращою волейбольною командою змагань визнали ВК с.Стопчатова–І, на другу сходинку п’єдесталу пошани піднялися волейболісти ВК с. Стопчатова–ІІ.

У змаганнях з настільного тенісу, які проводили на базі фітнес-клубу Володимира Гороховського, переможців обирали окремо — серед чоловіків і жінок. Серед перших перемогу здобув Василь Бербеничук із Яблунова, друге і третє місця — у його односельчан: Юрія Фіцича та Віктора Фальбійчука відповідно. Найкращою тенісисткою спартакіади визнано Богдану Скригунець із Яблунова.

Змагання з армреслінгу проводилися серед спортсменів трьох вагових категорій, у яких до трійки лідерів потрапили:

– вагова категорія до 70кг:

 • І місце — Василь Атаманюк (с.Шешори);
 • II місце — Юрій Фотиско (с.Шешори);
 • III місце — Іван Дручків (с.Стопчатів).

– вагова категорія до 90кг:

 • І місце – Андрій Дручків (с.Шешори);
 • II місце — Василь Соколюк (с.Пістинь);
 • III місце — Василь Атаманюк (с.Шешори).

– вагова категорія 90кг+:

 • І місце — Андрій Дручків (с.Шешори);
 • II місце – Олег Фіцич (с.Стопчатів);
 • III місце – Андрій Гривняк (с-ще Яблунів).

Змагання з багатоповторного жиму лежачи були видовищними. Спортсмени вражали глядачів силою і витримкою. Беззаперечним лідером став видатний спортсмен Косівщини Ярослав Фальбійчук із результатом — 200 разів. Своїм результатом (140) вразив син Ярослава – 12-річний рекордсмен України та світу Віктор Фальбійчук із Яблунова. Йому вдалося посісти почесне II місце. Третім став Василь Греметчук із с. Шешорів (68 разів).

У змаганнях з гирьового спорту кращими стали:

– вагова категорія до 75кг:

 • І місце — Іван Дручків (с. Шешори);
 • II місце — Ігор Бойчук (с-ще Яблунів);
 • III місце — Микола Геник (с. Нижній Березів).

– вагова категорія до 90кг:

 • І місце – Ярослав Фальбійчук (с-ще Яблунів);
 • II місце — Василь Бербеничук (с-ще Яблунів);
 • III місце — Віталій Абрам’юк (с-ще Яблунів).

– вагова категорія 90кг+:

 • І місце — Ігор Белей (с-ще Яблунів);
 • II місце – Андрій Гривняк (с-ще Яблунів).

За підсумками шахових змагань призові місця розподілилися наступним чином:

 • І місце — Степан Токарчук (с-ще Яблунів);
 • II місце — Іван Мартищук (с-ще Яблунів);
 • III місце — Михайло Скригунець (с.Стопчатів).

Завершились сільські спортивні ігри змаганнями з перетягування каната, у яких рівних не було команді с-ща Яблунова. Друге місце вибороло село Середній Березів.

За сприяння сектору у справах молоді та спорту РДА переможців і призерів змагань нагородили грамотами і медалями.

Того дня у Яблунові організували справжнє свято молодості, сили та здоров’я. Приємно вразив високий організаційний рівень змагань.

Хочу подякувати директору Яблунівської ДЮСШ «Соколята» Ігорю Белею і всім тренерам спортивної школи, інструктору по спорту Юрію Фіцичу, суддям Віталію Абрам’юку, Володимирові Хлопкову, Святославові Сусаку, Віталію Грималюку, Іванові Урбановичу, Михайлові Скригунцю, Ярославові Фальбійчуку, Андрію Дручківу, працівникам Яблунівського будинку культури за ті зусилля, які вони доклали для належної організації цих спортивних ігор.

Спорт — це здоров’я. Пропагуймо фізичну культуру та спорт — і майбутнє у нашої держави обов’язково буде здоровим!

Михайло Мельничук,
завідувач сектору у справах молоді та спорту РДА, депутат районної ради.

VKOdnoklassnikiLiveJournal